SKU: #1770-Black
Category: Computers & Peripherals , KeyBoards & Mouse
Availability: 50
Brand: iBall
Model Number: QWERTY 500
Availability: In stock
Minimum order quantity: 1
Maximum order quantity: 5
Listed date: 28th May, 2026
| Brand: | iBall |
| Model: | QWERTY 500 Hybrid |
| Color: | Midnight (Black) |
| Keyboard Type: | Mech-Membrane Hybrid |
| Total Keys: | 108 Keys |
| Multimedia Keys: | 12 Integrated |
| Anti-Ghosting Keys: | 26 Keys |
| Backlighting: | RGB with brightness & speed control |
| Connectivity: | Wired (Type-C to USB) |
| Cable Length: | 1.5 Meter |
| Keystroke Life: | Up to 10 Million |
| Power Requirement: | DC 5V, <110mA |
| Dimensions: | Approx. 45 × 14.2 × 4.5 cm |
| Weight: | Approx. 770g |
No review found.
Easy Return, Quick Refund. See more.